VŠEOBECNÉ OBCHODNÍ PODMÍNKY (VOP)
pro nákup služeb a digitálního obsahu
Ve VOP najdete všechny důležité právní informace týkající se prodeje a produktů a služeb prostřednictvím webových stránek www.lenkaszasziova.cz. VOP obsahují informace, které potřebujete mít k dispozici před tím, než kliknete na objednávací tlačítko. Obsahují i tzv. sdělení pro spotřebitele před uzavřením smlouvy ve smyslu § 1820 občanského zákoníku. Před vlastním uzavřením smlouvy projevujete svůj souhlas s VOP zaškrtnutím příslušného okénka v závěru objednávkového formuláře. VOP se tím stanou součástí uzavřené smlouvy a budou i pro Vás závazné.
Přečtěte si je proto, prosím, pečlivě. Děkuji za Váš čas, který jejich pročtení věnujete.
OBSAH VOP:
Důležité pojmy, instituty a osoby
I. Úvodní ustanovení
II. Objednávka a uzavření smlouvy
III. Cena a platební podmínky
IV. Dodací podmínky pro produkty
V. Odstoupení od smlouvy
VI. Reklamační podmínky pro nákup služeb a produktů
VII. Závěrečná ustanovení
Důležité pojmy, instituty a osoby
Tyto všeobecné obchodní podmínky (dále jen „obchodní podmínky“) jsou sepsány v souladu s ustanoveními § 1751 a násl. zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník (dále jen „občanský zákoník“) a upravují práva a povinnosti při uzavírání smlouvy s prodávajícím / poskytovatelem služeb a digitálního obsahu:
Provozovatel (prodávající, poskytovatelka služeb a digitálního obsahu):
Ing. Lenka Szásziová, Ph.D., místem podnikání: 664 05, Velatice 269, IČO: 14192250, podnikatelka zapsaná v živnostenském rejstříku, neplátce DPH, telefon: 608 089 486, e-mail: lenka@lenkaszasziova.cz (dále jen „Poskytovatelka“).
I. Úvodní ustanovení
1. Tyto všeobecné obchodní podmínky upravují vzájemná práv a povinnosti fyzické osoby, která uzavírá smlouvu o poskytování služeb nebo smlouvu o poskytování digitálního obsahu mimo svou podnikatelskou činnost jako spotřebitel, nebo fyzické či právnické osoby v rámci své podnikatelské činnosti (dále jen pro tyto subjekty označení: „zákazník“) prostřednictvím webových stránek www.lenkaszasziova.cz a dalších internetových služeb a projektů uvedené Poskytovatelky (společně dále jen „webové stránky“).
2. Tyto všeobecné obchodní podmínky vymezují práva a povinnosti mezi Poskytovatelkou a zákazníkem, které doplňují uzavíranou smlouvu, a jsou pro tento smluvní vztah závazné.
3. Ustanovení těchto obchodních podmínek jsou nedílnou součástí smlouvy o poskytování digitálního obsahu nebo smlouvy o poskytování služeb (které při objednání živých akcí mají charakter smlouvy o využití volného času); princip jejich uzavření je popsán níže. Odchylná ujednání ve smlouvě o poskytování digitálního obsahu nebo smlouvě o poskytování služeb mají přednost před ustanoveními těchto obchodních podmínek.
4. Zákazník při smluvním vztahu s Poskytovatelkou souhlasí s použitím komunikačních prostředků na dálku při uzavírání smlouvy.
II. Objednávka a uzavření smlouvy
1. Smluvní vztah (uzavření smlouvy o poskytování digitálního obsahu a/nebo uzavření smlouvy o poskytování služeb) mezi Poskytovatelkou a jejími zákazníky vzniká potvrzením doručené objednávky, která je poskytovatelem zaslána zákazníkovi na jeho emailovou adresu, nesjednají-li smluvní strany jinak.
2. Uvede-li zákazník v objednávce své IČO a fakturační údaje, a tedy zamýšlí využít služby či produkty Poskytovatelky v rámci své podnikatelské činnosti, nebude na něj pohlíženo v rámci smluvního vztahu jako na spotřebitele a jeho smluvní vztah s Poskytovatelkou bude posuzován jako smluvní vztah dvou podnikajících osob; pokud zákazník své IČO neuvedené, má se za to, že je v postavení spotřebitele a na vztah s Poskytovatelkou se uplatní ujednání z.č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele.
3. Webové stránky Poskytovatelky obsahují seznam a popis nabízených služeb a digitálního obsahu (společně dále jen „produkty“) včetně uvedení ceny jednotlivých produktů a případně zvláštních podmínek pro jejich využití.
4. Pro objednání zákazník provede příslušnou volbu na webových stránkách a vyplní objednávkový formulář, svůj nákup stvrdí příslušným tlačítkem s vyjádřením souhlasu s nákupem a s upozorněním na povinnost platby. Poskytovatelka si vyhrazuje právo sjednat individuálně jiný způsob objednání (např. v rámci domluvy prostřednictvím elektronické komunikace), vždy však potvrdí zákazníkovu objednávku e-mailem či jinou zprávou prostřednictvím elektronické komunikace.
5. Objednávkový formulář na webových stránkách Poskytovatelky obsahuje zejména informace o objednávaném produktu a povinné údaje k vyplnění pro účely uzavření smlouvy a fakturace, jakož i případné další důležité informace k produktům a platbě.
6. Poskytovatelka bez zbytečného odkladu po obdržení objednávky zákazníkovi potvrdí přijetí objednávky, obvykle e-mailem, na e-mailovou adresu zákazníka.
7. Poskytovatelka není povinna přijmout objednávku a uzavřít smlouvu se zákazníkem. Tato výhrada se sjednává zejména pro osoby, které podstatným způsobem porušily práva či oprávněné zájmy Poskytovatelky, jí spřízněných osob či tyto obchodní podmínky, případně u osob, které jsou v konkurenčním postavení k Poskytovatelce či kde má Poskytovatelka oprávněné podezření, že by využití produktů Poskytovatelky mohlo vést k poškození jména či podnikání Poskytovatelky.
8. Poskytovatelka si vyhrazuje právo, že služby a produkty, prezentované v rámci jí poskytovaných internetových služeb, nemusí být vždy dostupné (například časově omezené kurzy apod.).
III. Cena a platební podmínky
1. Zákazník získává přístup k produktům po zaplacení plné stanovené ceny, není-li v objednávkovém formuláři či u popisu služby či produktu stanoveno jinak.
2. V rámci objednávkového formuláře je uvedena cena služby či produktu a způsob a forma jejich úhrady. V případě hrazení ceny na základě faktury či proforma faktury se stanovuje lhůta splatnosti v délce trvání 7 dnů. Poskytovatelka je oprávněna lhůtu splatnosti měnit s tím, že zákazník tuto informaci obdrží nejpozději v potvrzení své objednávky.
3. Daňový doklad – fakturu Poskytovatelka zašle v elektronické podobě na e-mailovou adresu zákazníka.
4. V případě, že ze strany zákazníka nedojde k úhradě ceny ani do 5 dnů po její splatnosti, jedná se o podstatné porušení smluvních povinností zákazníka a Poskytovatelka je oprávněna od smlouvy odstoupit, s tím, že se smlouva se od počátku ruší.
5. Způsob platby si zákazník vybere či je stanoven při vyplňování objednávkového formuláře. Platba je úspěšně dokončena zobrazením potvrzující zprávy. V případě neúspěšné úhrady je zákazník informován zprávou zobrazenou na platební stránce.
6. Způsoby platby mohou být napojeny na platební bránu externího dodavatele, který poskytuje technologii bezpečného zpracovávání online plateb.
7. V případě, umožní-li Poskytovatelka úhradu některých svých produktů ve splátkách, je zákazník povinen uhradit celou cenu sjednaného produktu (vč. případného navýšení ceny z titulu poskytnutých splátek), a to i v případě, pokud se sám z důvodů okolností na své straně rozhodne produkt v celém rozsahu nevyužít či využití produktu sám ukončí předčasně. Jestliže zákazník přestane hradit sjednané splátky, je Poskytovatelka oprávněna odepřít mu přístup k produktu zakoupenému na splátky (a to včetně bonusů, které se k zakoupenému produktu vztahovaly), a to až do úhrady celé sjednané ceny produktu. V souladu s ustanoveními občanského zákoníku se v případě prodlení, byť s jednotlivou splátkou, se stává splatnou cena celého produktu a Poskytovatelka je oprávněna žádat ji k úhradě.
IV. Dodací podmínky pro produkty
1. Produkty
(i) Individuální sezení
Toto ujednání platí pro všechny druhy individuálních emailových, online, telefonických či živých sezení a konzultací v tzv. režimu 1:1, a to i pro sezení nebo konzultace, které jsou součástí balíčků služeb. Poskytovatelka sjedná se zákazníkem v rámci domluvy nebo prostřednictvím rezervačního systému stanoví k výběru zákazníka termíny pro tento typ produktů. Před konáním sezení nebo konzultace je možné nejpozději ve lhůtě 24 hodin před touto událostí požádat o změnu termínu ze zvlášť závažných důvodů na straně zákazníka (např. nemoc apod.). Tuto možnost lze využít pouze jednou v rámci daného produktu či služby (či balíčku), jinak termín bez náhrady propadá a Poskytovatelce vzniká nárok na úhradu celé ceny, a to z důvodů závazné rezervace termínu pro zákazníka. V případech zvláštního zřetele hodných je možné požádat o individuální domluvu, právo na změnu však nevzniká automaticky. Toto ujednání se nedotýká těch produktů a služeb, kdy jsou domlouvány hromadné osobní či online konzultace či online workshopy pro skupinu účastníků; v takovém případě je individuální změna termínů vyloučena a termín bez náhrady propadá. Poskytovatelka stanovuje, že jednotlivá sezení nebo konzultace (a to i v případě balíčků, není-li v popisu produktu stanoveno jinak) musí být vybrány v předem stanoveném období, po uplynutí tohoto stanoveného období nárok na čerpání těchto služeb bez náhrady propadá. Jakmile dojde k závazné domluvě o termínu, není na straně zákazníka možný odklad či posunutí, nedohodne-li se s Poskytovatelkou jinak. Poskytovatelka si vyhrazuje právo uvést na svých stránkách podrobnější pravidla pro sezení a konzultace. Toto ujednání se uplatní přiměřeně i pro konzultace poskytované prostřednictvím e-mailu.
(ii) On-line kurzy
Při koupi on-line kurzu může být Poskytovatelkou zákazníkovi po uhrazení ceny vytvořen uživatelský účet, nebo je kurz šířen jiným způsobem (např. e-mailová forma apod.). Způsob šíření kurzu sdělí Poskytovatelka zákazníkovi předem. Je-li to s ohledem na návaznost obsahu efektivní, budou jednotlivé lekce zpřístupňovány postupně, dle harmonogramu stanoveného Poskytovatelkou.
(iii) Materiály ke stažení či zhlédnutí
V případě produktů, které se stahují z webového prostředí (pdf materiály, audio nahrávky, záznamy webinářů a další audiovizuální záznamy apod.) nebo které je možné zhlédnout ze záznamu, zašle Poskytovatelka zákazníkům odkazy či další přístupové údaje, na jejichž základě jim bude umožněno si zakoupený produkt stáhnout či zhlédnout. Podmínkou k zaslání takovýchto odkazů či přístupových údajů je plná úhrada ceny takovéhoto produktu či splnění jiných podmínek stanovených Poskytovatelkou (např. zadání osobních údajů do formuláře apod.).
(iv) Skupinové online konzultace a skupinová setkávání (webináře apod.)
Skupinové online konzultace a setkávání pro skupinu účastníků budou dodány dle podmínek uvedených v popisu služby na webu. V případě skupinových online akcí není možné požádat o změnu termínu z důvodů na straně zákazníka a v případě neúčasti uhrazená cena či její část propadá. Poskytovatelka si vyhrazuje právo zrušit online skupinovou akci (celou či její část jako např. jednu lekci nebo setkání) při nižším počtu přihlášených zákazníků či zásahu vyšší moci. V takovém případě bude Poskytovatelka zákazníky včas informovat, jakož i o přijatém řešení (změna termínu, vrácení ceny apod.). V případě online skupinových programů, které mají charakter události na využití volného času, je vyloučeno odstoupení od smlouvy v souladu s čl. V. těchto obchodních podmínek.
2. Balíčky služeb a produktů
Poskytovatelka výslovně stanovuje, že v případě zakoupení „balíčku“ či jinak sestaveného produktu se v případě nevyčerpání všech součástí z důvodů na straně zákazníka uhrazené prostředky za tyto součásti balíčku nevrací; cena je stanovená za balíček, nikoliv za jeho (vyčerpané) části. Poskytovatelka je rovněž oprávněna stanovit lhůtu či období, kdy je možné produkty zahrnuté v balíčku čerpat. Po zmeškání termínu či lhůty právo dočerpat produkty z balíčku či žádat náhradní plnění bez náhrady propadá.
3. Společná pravidla
i) V případě, že Poskytovatelka pro čerpání některých služeb vytvoří pro své zákazníky uživatelské účty, je zákazník v takovém případě povinen dodržovat mlčenlivost o přístupových údajích ke svému uživatelskému účtu a neumožnit jejich použití třetím osobám. Porušení této povinnosti se považuje za zvlášť závažné porušení smluvních povinností s právem Poskytovatelky od této smlouvy z důvodu porušení uvedené povinnosti odstoupit a odepřít takovému zákazníkovi další poskytování produktů a služeb. V takovém případě nemá zákazník nárok na vrácení zaplacené ceny. Zákazník se dále zavazuje udržovat údaje uvedené v uživatelském účtu aktuální a pravdivé.
ii) Poskytovatelka si vyhrazuje právo vyloučit zákazníka z účasti v online kurzu, workshopu, dále vč. účasti ve skupinách Poskytovatelky, či z online skupinových setkání, webinářů, živých akcí apod., pokud zákazník narušuje fungování skupiny, průběh akce či setkání (např. nevhodným chováním, urážením Poskytovatelky, ostatních účastníků apod.). V případě vyloučení z důvodů uvedených v tomto odstavci se jedná o podstatné porušení smluvních povinností zákazníkem a Poskytovatelce vzniká právo odstoupit od smlouvy a odepřít takovému zákazníkovi další poskytování produktů a služeb. V takovém případě nemá zákazník nárok na vrácení zaplacené ceny.
iii) Poskytovatelka si vyhrazuje právo poskytovat produkty pouze po dobu stanovenou v popisu konkrétní služby či produktu, kdy uvedená doba plyne od zaplacení ceny za daný produkt zákazníkem. V případě okolností na straně Poskytovatelky, které spočívají v potřebě prodloužit poskytování doby objednané služby, je Poskytovatelka oprávněna dobu poskytované služby prodloužit. Nestanoví-li Poskytovatelka jinak, je k digitálnímu obsahu a dalším materiálům, které jsou součástí poskytovaných služeb, umožněn přístup po dobu 12 měsíců ode dne uzavření smlouvy.
iv) Těmito obchodními podmínkami se řídí také právní poměry mezi Poskytovatelkou a zákazníkem, pokud poskytovatel poskytne digitální obsah za osobní údaje namísto odměny, tzv. „magnet“ (a poskytovatel poskytnuté osobní údaje zpracovává i pro jiné účely než poskytnutí digitálního obsahu nebo splnění svých zákonných povinností).
v) Poskytovatelka zpřístupní zákazníkovi zakoupený digitální obsah v nejnovější verzi dostupné v době uzavření smlouvy o poskytování digitálního obsahu se zákazníkem. Nebude-li v popisu produktu stanoveno jinak, Poskytovatelka neposkytuje aktualizace zakoupeného digitálního obsahu, s výjimkou aktualizací, které jsou nezbytné k tomu, aby byl digitální obsah bez vad po celou dobu trvání smlouvy.
vi) Digitální obsah dodávaný Poskytovatelkou je ve zcela standardních, běžně dostupných formátech (v případě materiálů ke stažení obvykle ve formě pdf, nahrávky ve formě mp3 či mp4, videa jsou šířena obvykle prostřednictvím platformy youtube či obdobné, pro online setkání Poskytovatelka využívá Zoom či jiné obdobné platformy). Pro užití digitálního obsahu postačuje zákazníkům standardní vybavení (hardware s připojením na internet podporující uvedené technologie; formáty digitálního obsahu poskytované Poskytovatelkou nevyžadují pořízení zvláštního hardwarového či softwarového vybavení). Poskytovatelka neodpovídá za to, že zákazníkovi nebude digitální obsah či přístup k online lekcím nedostupný z technických důvodů či z důvodů internetového připojení či obdobných okolností na straně zákazníka a není povinna mu z tohoto důvodu poskytovat jakoukoliv kompenzaci.
vii) Zákazník je prostřednictvím těchto podmínek předem v rámci smluvního vztahu s Poskytovatelkou upozorněn (pokud svůj souhlas předem výslovně neodepře, na což má právo), že v případě, bude-li součástí zakoupené služby či produktu skupinová online lekce či online workshop, probíhající prostřednictvím digitální platformy (Zoom apod.), může Poskytovatelka z takovéto lekce či workshopu pořídit záznam a ten použít pro své další účely vč. jeho šíření prostřednictvím sítě internet či emailu v rámci svých podnikatelských aktivit. Na takový případ bude vždy zákazník předem upozorněn. Toto ustanovení se nedotýká osobních individuálních služeb, kdy je záznam pořizován toliko pro osobní potřebu zákazníka.
viii) Zákazník bere na vědomí, že skutečnosti, které se prostřednictvím služeb Poskytovatelky dozvěděl o produktech, službách a dalších obchodních záležitostech Poskytovatelky a / nebo třetích osob (dalších zákazníků Poskytovatelky), které nejsou běžně známé a dostupné, podléhají povinnosti mlčenlivosti a zákazník není oprávněn je jakkoli šířit.
V. Odstoupení od smlouvy
1. Zákazník je oprávněn od smlouvy uzavřené s Poskytovatelkou odstoupit, stanoví-li tak uzavřená smlouva, tyto obchodní podmínky nebo příslušná ustanovení občanského zákoníku. Obecně má zákazník v postavení spotřebitele u smluv uzavřených distančním způsobem dle § 1829 NOZ právo od smlouvy odstoupit ve lhůtě 14 dní ode dne uzavření smlouvy. Toto právo je u zákazníka v postavení podnikatele vyloučeno.
2. Upozornění na výjimku odstoupení od smlouvy uzavřené na dálku u digitálního obsahu pro spotřebitele: není-li u konkrétní produktu typu digitální obsah stanoveno jinak, poskytovatelka informuje zákazníka prostřednictvím svých stránek a zákazník výslovně uděluje prostřednictvím možností na stránkách Poskytovatelky souhlas, že je mu digitální obsah zpřístupněn bezodkladně po zaplacení kupní ceny. V takovém případě pak zákazník ztrácí právo na odstoupení od smlouvy ve 14 denní lhůtě od uzavření smlouvy o poskytnutí digitálního obsahu. Z důvodu těchto okolností hodných zvláštního zřetele je u digitálního obsahu nabízených prostřednictvím stránek či dalších internetových služeb Poskytovatelky vyloučena možnost odstoupit v uvedené lhůtě do 14 dnů od smlouvy uzavřené způsobem na dálku a požadovat vrácení celé uhrazené ceny.
3. Zákazník v postavení spotřebitele je oprávněn od smlouvy na poskytnutí digitálního obsahu uzavřené způsobem na dálku odstoupit v případě, nedodá-li Poskytovatelka digitální produkt bezodkladně po jeho zaplacení nebo v dodatečné lhůtě stanovené zákazníkem (pokud není výslovně v popisu produktu stanoveno pozdější datum dodání). Zákazník může od smlouvy odstoupit bez dodatečné lhůty jen v případě, že je z prohlášení poskytovatele nebo z okolností zjevné, že poskytovatel digitální obsah neposkytne anebo vyplývá-li z ujednání stran nebo z okolností při uzavření smlouvy, že je plnění v určeném čase nezbytné. Výslovně se však stanovuje, že toto ujednání se nepoužije v případě tzv. předprodejů a dalších případů, kdy je stanoveno pozdější datum dodání plnění.
4. Sjednání živých akcí stanovených v určitém termínu a na určité období se považuje za smlouvu o využití volného času a odstoupení od smlouvy spotřebitelem je v souladu s ust. 1837 občanského zákoníku vyloučeno.
5. Odstoupení zákazník může zaslat Poskytovatelce e-mailem na adresu uvedenou v záhlaví těchto obchodních podmínek nebo písemně na adresu jejího místa podnikání, které je uvedeno v těchto obchodních podmínkách v jejich úvodu, případně využít vzorový formulář pro odstoupení od smlouvy. Odstoupení od smlouvy postačuje prokazatelně odeslat Poskytovatelce i poslední den 14denní lhůty od uzavření smlouvy. V případě řádně učiněného odstoupení od smlouvy Poskytovatelka vrátí přijaté peněžní prostředky nejpozději do 14 dnů od přijetí odstoupení.
6. Poskytovatelka je oprávněna od smlouvy odstoupit, jestliže není možné z objektivních důvodů digitální obsah či službu za původních podmínek poskytnout, plnění se stane objektivně nemožným nebo protiprávním, v případě podstatného porušení těchto podmínek či smlouvy zákazníkem, zejména z důvodů urážejícího a podobného jednání zákazníka apod. Odstoupení Poskytovatelky bude vždy zdůvodněno ze zákonem stanovených nebo v těchto podmínkách uvedených důvodů. Odstoupení je účinné doručením oznámení zákazníkovi.
VI. Reklamační podmínky pro nákup služeb a produktů
1. Zákazník je oprávněn uplatnit svá práva vznikající z vadného plnění, a to v případě, vykazuje-li produkt vadu či jiný rozpor s jeho objednávkou. Práva vznikající z vadného plnění se řídí platnými právními předpisy, zejména ust. § 1914 – 1925 občanského zákoníku. U služeb pak také § 2099 až 2112 občanského zákoníku a pro zákazníky, kteří jsou v postavení spotřebitele, pak také § 2158 až 2160 občanského zákoníku, kdy se v souvislosti s ust. § 2615 použijí u služeb přiměřeně uvedená ustanovení jako u kupní smlouvy. U digitálního obsahu pak ustanoveními § 2389a – 2389s občanského zákoníku a pro zákazníky v postavení spotřebitele pak také ustanoveními i § 2389g až 2389s občanského zákoníku.
2. Poskytovatelka odpovídá za to, že produkt při převzetí nevykazuje vady. Vadu je povinen zákazník uplatnit u Poskytovatelky emailem bezodkladně po jejím zjištění na e-mailovou adresu uvedenou v záhlaví těchto obchodních podmínek. Vadu lze zákazníkem v postavení podnikatele vytknout při převzetí plnění. Vadu lze zákazníkem v postavení spotřebitele vytknout v maximální zákonné objektivní reklamační lhůtě šesti měsíců od převzetí předmětu plnění. Vadu krytou zárukou lze vytknout nejpozději v reklamační lhůtě určené délkou záruční doby, pokud je záruční doba delší než šest měsíců.
3. Zákazník může požadovat odstranění vady, přiměřenou slevu nebo odstoupit od smlouvy. Volbu vyřešení reklamace provede zákazník. Zákazník však není oprávněn od smlouvy odstoupit, jedná-li se o vadu nevýznamnou.
4. Stanovuje se v souladu se zákonem, že přiměřená sleva se určí jako rozdíl mezi hodnotou produktu bez vady a vadného produktu, který byl zákazníkovi poskytnut. Má-li být produkt poskytován po určitou dobu, zohlední se doba, po kterou byl poskytován vadně.
5. Peněžité částky, které má Poskytovatelka z důvodu vadného plnění vydat zákazníkovi, ať už z titulu poskytnutí přiměřené slevy či pokud zákazník odstoupí od smlouvy, vrátí poskytovatel na vlastní náklady bez zbytečného odkladu, nejpozději však do čtrnácti dnů ode dne, kdy zákazník uplatnil u Poskytovatelky příslušné právo z vadného plnění.
6. Stanovuje se lhůta 30 dnů pro vyřešení nároků zákazníka z titulu odpovědnost za vady, s tím, že Poskytovatelka je povinna zákazníka do konce této lhůty vyrozumět o výsledku reklamačního řízení a v případě, není-li možné v této lhůtě nároky zákazníka vyřešit, je třeba mu o tom předem poskytnout informaci a ve lhůtě 30 dnů jej o průběhu reklamačního řízení informovat.
VII. Závěrečná ustanovení
1. Poskytovatelka poskytuje produkty v rozsahu a způsobem uvedených v jejich popisu na webových stránkách. Poskytovatelka neodpovídá za to, že po využití jí poskytované služby získá zákazník automaticky osobní či zdravotní prospěch nebo jiné konkrétní výhody a výsledky. Poskytovatelka výslovně upozorňuje zákazníka, že neposkytuje zdravotní služby nebo psychoterapeutické služby a upozorňuje zákazníka, že v případě zdravotních problémů (a to i poruch duševního zdraví) je nezbytné, aby vyhledal lékaře s odbornou specializací či jiného odborníka ve zdravotnictví. Využití služeb Poskytovatelky a aplikace získaných zkušeností je zcela na odpovědnosti a posouzení vhodnosti využití na straně zákazníka. Poskytovatelka výslovně upozorňuje, že informace na jejích webových stránkách a v rámci mají pouze informační charakter a nejsou nijak určeny k diagnostice, prevenci či léčení nemocí vč. psychiatrických onemocnění. Všechny zveřejněné zkušenosti klientů a hodnocení nepředstavují garanci, záruku nebo předpoklad pro stejný výsledek konzultace, jsou to pouze jejich individuální zkušenosti.
2. Poskytovatelka je autorem a vykonavatelem autorských práv k službám a produktům, webům a jejich obsahům a jejich jednotlivým součástem, mají-li charakter autorského díla, není-li výslovně uvedeno jinak. Poskytovatelka je autorem a vykonavatelem autorských práv k součástem online produktů, mají-li charakter autorského díla. Užití díla bez souhlasu Poskytovatelky či jakýkoliv jiný neoprávněný výkon práv k dílům je zakázán. Tento zákaz znamená zejména zamezení nedovoleného kopírování, přebírání a šíření a dalšího neoprávněného nakládání s weby, články, online záznamy, audiovizuálními díly a další. Porušení tohoto ustanovení je důvodem k odstoupení od smlouvy se zákazníkem.
3. K mimosoudnímu řešení spotřebitelských sporů (ADR) ze smlouvy je příslušná: Česká obchodní inspekce, Ústřední inspektorát – oddělení ADR se sídlem v Praze, e-mail: adr@coi.cz, web: adr.coi.cz. Platformu pro řešení sporů on-line nacházející se na internetové adrese http://ec.europa.eu/consumers/odr je rovněž možné využít při řešení sporů mezi Poskytovatelkou a zákazníkem ze smlouvy, v případě, jedná-li se o spotřebitelský spor.
4. Jakékoli hodnocení produktů nebo poskytovatele (recenze), které je uvedeno na webových stránkách, pochází od osoby, které byl digitální obsah skutečně zpřístupněn nebo která využila službu.
5. Ustanovení odchylná od obchodních podmínek je možné sjednat ve smlouvě uzavřené mezi Poskytovatelkou a zákazníkem. Odchylná ujednání ve smlouvě mají přednost před ustanoveními všeobecných obchodních podmínek.
6. Ustanovení o ochraně osobních údajů a nakládání s cookies naleznete v dalších sekcích webu Poskytovatelky.
7. Znění těchto všeobecných obchodních podmínek může Poskytovatelka měnit či doplňovat a tyto změny jsou účinné zveřejněním nových všeobecných obchodních podmínek (jejich změn) na webu Poskytovatelky. Tímto ustanovením nejsou dotčena práva a povinnosti vzniklá po dobu účinnosti předchozího znění obchodních podmínek.
8. Ujednání těchto podmínek se řídí českým právem, a to i pro zákazníky s jiným domicilem, než je Česká republika.
9. Je-li některé ustanovení obchodních podmínek neplatné nebo neúčinné, nebo se takovým stane, namísto neplatných ustanovení nastoupí ustanovení, jehož smysl se neplatnému ustanovení co nejvíce přibližuje. Neplatností nebo neúčinností jednoho ustanovení není dotčena platnost ostatních ustanovení.
10. Ochrana osobních údajů je řešena samostatným dokumentem.
Tyto všeobecné obchodní podmínky nabývají platnosti a účinnosti k 26.2.2025.
Ing. Lenka Szásziová, Ph.D.
General Terms and Conditions (GTC)
for the purchase of services and digital content
In the GTC you will find all important legal information regarding the sale and products and services through the www.lenkaszasziova.cz website. The GTC contain the information you need to have before you click on the order button. They also contain the so-called pre-contractual consumer notice within the meaning of Section 1820 of the Civil Code. Before the actual conclusion of the contract, you signify your acceptance of the GTC by ticking the relevant box at the end of the order form. The GTC will thus become part of the concluded contract and will be binding for you.
Please read them carefully. Thank you for taking the time to read them.
CONTENTS OF THE GENERAL TERMS AND CONDITIONS:
Important terms, institutes and persons
I. Introductory provisions
II. Order and conclusion of the contract
III. Price and payment terms
IV. Delivery terms for products
V. Withdrawal from the contract
VI. Complaints policy for the purchase of services and products
VII. Final provisions
Important terms, institutes and persons
These General Terms and Conditions (hereinafter referred to as "Terms and Conditions") are drawn up in accordance with the provisions of Section 1751 et seq. of Act No. 89/2012 Coll., the Civil Code (hereinafter referred to as "Civil Code") and regulate the rights and obligations when concluding a contract with the seller / service provider and digital content.
Operator (seller, service providerand digital content ):
Ing. Lenka Szásziová, Ph.D., place of business: 664 05, Velatice 269, ID: 14192250, entrepreneur registered in the Trade Register, non-payer of VAT, phone: +420 608 089 486, e-mail: lenka@lenkaszasziova.cz (hereinafter referred to as "Provider").
I. Introductory provisions
1. These General Terms and Conditions regulate the mutual rights and obligations of a natural person who concludes a contract for the provision of services or a contract for the provision of digital content outside his/her business activity as a consumer, or a natural or legal person within the scope of his/her business activity (hereinafter referred to as the "Customer" ) through the for these entitieswebsite www.lenkaszasziova.cz and other Internet services and projects of the said Provider (collectively, the "Website").
2. These General Terms and Conditions define the rights and obligations between the Provider and the Customer, which are complementary to the concluded contract, and are binding for this contractual relationship.
3. The provisions of these Terms and Conditions form an integral part of the Digital Content Contract or the Service Contract (which, when ordering live events, are in the nature of a leisure contract); the principle of their conclusion is described below. Any divergent provisions in the Digital Content Agreement or Service Contract shall prevail over the provisions of these Terms and Conditions.
4. The Customer agrees to the use of remote means of communication when concluding a contract with the Provider.
II. Order and conclusion of the contract
1. The contractual relationship (conclusion of a contract for the provision of digital content and/or conclusion of a contract for the provision of services) between the Provider and its customers arises upon confirmation of the delivered order, which is sent by the Provider to the customer's email address, unless the parties agree otherwise.
2. If the Customer provides his/her ID number and billing information in the order and thus intends to use the Provider's services or products within the scope of his/her business activity, he/she will not be regarded as a consumer within the contractual relationship and his/her contractual relationship with the Provider will be treated as a contractual relationship between two business persons; if the Customer does not provide his/her ID number, he/she is deemed to be in the position of a consumer and the provisions of will apply to the relationship with the ProviderAct No. 634/1992 Coll., on Consumer Protection, .
3. The Provider's website contains a list and description of the services and offered digital content (collectively, the "Products"), including the price of each Product and any special conditions for their use.
4. To place an order, the customer makes the appropriate selection on the website and fills in the order form, confirms his purchase by clicking the appropriate button with an expression of consent to the purchase and a notice of payment obligation. The provider reserves the right to arrange individually a different ordering method (e.g. by electronic communication), but will always confirm the customer's order by e-mail or other message via electronic communication.
5. The order form on the Provider's website contains, in particular, information about the ordered product and the mandatory data to be filled in for the purposes of concluding the contract and invoicing, as well as any other relevant informationproduct and payment .
6. The Provider shall confirm receipt of the order to the Customer without undue delay after receipt of the order, usually by e-mail to the Customer's e-mail address.
7. The Provider is not obliged to accept the order and conclude a contract with the Customer. This reservation shall be agreed in particular for persons who have substantially violated the rights or legitimate interests of the Provider, its affiliates or these Terms and Conditions, or for persons who are in a competitive position with the Provider or where the Provider has reasonable suspicion that the use of the Provider's products could lead to damage to the Provider's name or business.
8. The Provider reserves the right that the services and products presented within the framework of the Internet services provided by the Provider may not always be available (e.g. time-limited courses, etc.).
III. Price and payment terms
1. The customer gains access to the products upon payment of the full price, unless otherwise stated in the order form or in the description of the service or product.
2. The order form includes the price of the service or product and the method and form of payment. In the case of payment of the price on the basis of an invoice or proforma invoice, a due date is set to 7 days. The Provider is entitled to change the due date, provided that the Customer receives this information no later than in the order confirmation.
3. The Provider sends the tax document - invoice in electronic form to the customer's .e-mail address
4. If the Customer fails to pay the price even within 5 days after it is due, this is a material breach of the Customer's contractual obligations and the Provider is entitled to withdraw from the contract, with the contract being cancelled from the outset.
5. The method of payment is chosen the customer or determined by when filling in the order form. Payment is successfully completed by displaying a confirmation message. In case of unsuccessful payment, the customer is informed by a message displayed on the payment page.
6. Payment methods may be connected to an payment gateway external that provides secure online payment processing technology.
7. If the Provider allows the payment of some of its products in instalments, the customer is obliged to pay the full price of the agreed product (including any price increase due to the instalments provided), even if he/she decides not to use the product in its entirety due to circumstances on his/her side or terminates the use of the product early . If the Customer stops paying the agreed instalments, the Provider is entitled to deny the Customer access to the product purchased on instalment basis (including bonuses related to the purchased product) until the entire agreed price of the product has been paid. In accordance with the provisions of the Civil Code, in the event of default, even with a single instalment, the price of the entire product becomes due and the Provider is entitled to demand payment thereof.
IV. Delivery terms for products
1. Products
(i) Individual sessions
This arrangement applies to all types of individual email, online, telephone or live sessions and consultations in a 1:1 mode, including sessions or consultations that are part of service packages. The Provider will arrange with the Customer by appointment or through the booking system to set dates for this type of product at the Customer's choice. Prior to the session or consultation, a change of date may be requested before the event for particularly serious reasons on the at least 24 hours customer's side (e.g. illness, etc.). This option can only be used once within a given product or service (or package), otherwise the appointment will be forfeited without refund and the Provider will be entitled to the full price due to the binding reservation of the appointment for the customer. In cases of special consideration, an individual arrangement may be requested, but the right to change does not arise automatically. This arrangement does not apply to products and services where group face-to-face or online consultations or online workshops are arranged for a group of participants; in this case, individual changes of dates are excluded and the date is forfeited without refund. The Provider stipulates that individual sessions or consultations (even in the case of packages, unless otherwise stated in the product description) must be selected within a predetermined period, after which the entitlement to use these services will be forfeited without refund. Once a has been reachedbinding agreement on the term , no postponement or postponement is possible on the part of the Customer, unless otherwise agreed with the Provider. The Provider reserves the right to state more detailed rules for sessions and consultations on its website. This arrangement shall also apply mutatis mutandis to consultations provided via e-mail.
(ii) Online courses
When purchasing an online course, a user account may be created by the Provider for the customer after payment of the price, or the course may be distributed in another way (e.g. e-mail form, etc.). The Provider shall inform the Customer in advance of the method of dissemination of the course. If it is efficient with regard to the continuity of the content, the individual lessons will be made available in stages, according to the schedule set by the Provider.
(iii) Materials for download or viewing
In the case of products that are downloaded from the web environment (pdf materials, audio recordings, recordings of webinars and other audiovisual recordings, etc.) or that can be viewed from a recording, will send the Provider customers links or other access data that will allow them to download or purchased productview the . The condition for sending such links or access data is full payment of the price of such product or fulfillment of other conditions set by the Provider (e.g. entering personal data in the form, etc.).
(iv) Online group consultations and group meetings (webinars, etc.)
Online group consultations and meetings for a group of participants will be delivered according to the terms and conditions outlined in the service description on the website. In the case of group online events, it is not possible to request a change of date for reasons on the customer's side and in the event of non-participation, the price paid or part thereof will be forfeited. The Provider reserves the right to cancel an online group event (all or part of it, such as one lesson or meeting) in case of a lower number of registered customers or force majeure. In this case, the Provider will inform the customers in due time, as well as the solution adopted (change of date, refund, etc.). In the case of online group programmes, which have the character of a leisure event, withdrawal from the contract is excluded in accordance with Article V. of these Terms and Conditions.
2. Service and product packages
The Provider expressly states that in the case of the purchase of a "package" or otherwise assembled product, in the event of non-exhaustion of all components for reasons on the part of the customer, the funds paid for these components of the package are not refunded; the price is set for the package, not for its (exhausted) parts . The Provider is also entitled to set a time limit or period when the products included in the package can be used. If the deadline or time limit is missed, the right to draw the products from the package or to request a replacement without compensation is forfeited.
3. Common rules
i) In case the Provider creates user accounts for its customers for the use of certain services, the customer is obliged to maintain confidentiality of the access data to his/her user account and not to allow their use by third parties. Violation of this obligation shall be considered a particularly serious breach of contractual obligations, with the right of the Provider to withdraw from this Agreement on the grounds of violation of the said obligation and to deny such Customer further provision of products and services. In such case, the Customer shall not be entitled to a refund of the price paid. The Customer further agrees to keep the information provided in the user account current and true.
ii) The Provider reserves the right to exclude the Customer from participation in an online course, workshop, including participation in the Provider's groups, or from online group meetings, webinars, live events, etc., if the Customer disrupts the functioning of the group, the course of the event or meeting (e.g. inappropriate behavior, insulting the Provider, other participants, etc.). In the event of exclusion for the reasons set out in this paragraph, this shall constitute a material breach of contractual obligations by the Customer and the Provider shall have the right to withdraw from the contract and refuse to provide further products and services to such Customer. In such case, the Customer shall not be entitled to a refund of the price paid.
iii) The Provider reserves the right to provide products only for the period of time specified in the description of the specific service or product, where the said period runs from the payment of the price for the product by the customer. In the event of circumstances on the Provider's side, which consist in the need to extend the provision of the period of the ordered service, the Provider is entitled to extend the period of the provided service. Unless otherwise provided by the Provider, the digital content and other materials that are part of the services provided is access togranted for a period of 12 months from the date of conclusion of the contract
iv) These Terms and Conditions also govern the legal relationship between the Provider and the Customer if the Provider provides digital content in exchange for personal data, a so-called "magnet" (and the Provider processes the personal data provided for purposes other than providing the digital content or fulfilling its legal obligations).
v) The Provider shall make the Digital Content purchased available to the Customer in the latest version available at the time of entering into the Digital Content Agreement with the Customer. Unless otherwise specified in the product description, the Provider shall not provide updates to the purchased digital content, except for updates that are necessary to keep the digital content free from defects for the duration of the contract
vi) The digital content supplied by the Provider is in standard, commonly available formats (in the case of downloadable materials, usually in the form of pdf, recordings in the form of mp3 or mp4, videos are usually distributed via platformsyoutube or similar , for online meetings the Provider uses Zoom or other similar platforms). For the use of digital content, standard equipment is sufficient for the customer (hardware with internet connection supporting the mentioned technologies; the formats of digital content provided by the Provider do not require the acquisition of special hardware or software equipment). The Provider is not responsible for the fact that the digital content or access to online lessons will not be available to the customer for technical reasons or due to internet connection or similar circumstances on the customer's side and is not obliged to provide any compensation for this reason.
vii) The Customer is notified through these Terms and Conditions in advance within the contractual relationship with the Provider (unless he/she explicitly denies his/her consent in advance, which is his/her right) that if the purchased service or product includes a group online lesson or online workshop conducted via a digital platform (Zoom, etc.), the Provider may make a recording of such lesson or workshop and use it for its further purposes, including its distribution via the Internet or email within its business activities. The Customer will always be notified in advance of such a case. This provision does not affect personal individual services where the recording is made only for the customer's personal use.
viii) The Customer acknowledges that the facts learned through the Provider's services about the Provider's products, services and other business matters of the Provider and/or third parties (other customers of the Provider), which are not commonly known and available, are subject to the obligation of confidentiality and the Customer is not entitled to disseminate them in any way.
V. Withdrawal from the contract
1. The Customer is entitled to withdraw from the contract concluded with the Provider if the concluded contract, these Terms and Conditions or the relevant provisions of so providethe Civil Code . In general, the customer in the position of a consumer in contracts concluded by distance pursuant to Section 1829 of the Civil Code has the right to withdraw from the contract within 14 days from the date of conclusion of the contract. This right is excluded for a customer in the position of an entrepreneur.
2. Notice of the exception to the withdrawal from the distance contract for digital content for consumers: unless otherwise specified for a specific product type of digital content, the Provider informs the Customer via its website and the Customer expressly agrees, via the options on the Provider's website, that the digital content is made available to the Customer immediately after payment of the purchase price. In this case, the customer then loses the right to withdraw from the contract within 14 days of the conclusion of the contract for the provision of digital content. Due to these circumstances worthy of special consideration, the possibility of withdrawing from a distance contract within the aforementioned period of 14 days and requesting a full refund of the price paid is excluded for digital content offered via the Provider's website or other online services
3. The Customer in the capacity of a consumer is entitled to withdraw from the contract for the provision of digital content concluded by remote means if the does not deliver Provider the digital product immediately after payment or within an additional period specified by the Customer (unless a later delivery date is expressly provided for in the product description). The customer may only withdraw from the contract without an additional period of time if it is clear from the Provider's statement or the circumstances that the Provider will not provide the digital content or if it is clear from the agreement of the parties or the circumstances at the conclusion of the contract that performance is necessary within the specified time. However, it is expressly provided that this arrangement does not apply in the case of so-called pre-sales and other cases where a later delivery date is fixed.
4. The arrangement of live events set at a specific date and for a specific period of time is considered a leisure contract and withdrawal by the consumer is accordance with excluded in the Section1837 of the Civil Code.
5. The Customer may send the withdrawal to the Provider by e-mail to the address specified in the header of these Terms and Conditions or in writing to the address of its place of business, which is specified in these Terms and Conditions in their introduction, or use the sample withdrawal form. the withdrawal It is sufficient to send to the Provider on the last day of the 14-day period from the conclusion of the contract. In the case of a properly made withdrawal, the Provider shall return the funds received within 14 days of receipt of the withdrawal.
6. The Provider shall be to entitledwithdraw from the contract if for objective reasons it is not possible to provide the digital content or service under the original conditions, if performance becomes objectively impossible or illegal, in the event of a material breach of these terms and conditions or the contract by the Customer, in particular due to abusive and similar conduct of the Customer, etc. The 's Providerwithdrawal shall always be justified for the reasons provided for by law or specified in these Terms and Conditions. Withdrawal is effective upon delivery of the notice to the Customer.
VI. Complaints policy for the purchase of services and products
1. The customer is entitled to exercise his rights arising from defective performance in the event that the shows producta defect or other inconsistency with his order. The rights arising from defective performance are governed by applicable law, in particular Sections of 1914 - 1925 the Civil Code. In the case of services, Sections 2099 to 2112 of the Civil Code and, for customers in the position of consumers, Sections 2158 of to 2160 the Civil Code, whereby, in connection with Section 2615, the aforementioned provisions shall apply mutatis mutandis in the case of services as in the case of a purchase contract. In the case of digital content, the provisions of Sections 2389a to 2389s of the Civil Code and, for customers in the position of consumers, also Sections 2389g to 2389s of the Civil Code.
2. The Provider is responsible for the fact that the product does not show any defects upon receipt. The customer is obliged the defect to report to the Provider by email immediately after its discovery to the email address specified in the header of these terms and conditions. The defect may be raised by the customer in the capacity of an entrepreneur upon acceptance of the performance. The defect may be complained about by the customer in the capacity of a consumer within the maximum statutory objective complaint period of six months from the receipt of the object of performance. A defect covered by a guarantee may be complained of within the maximum complaint period determined by the length of the guarantee period, if the guarantee period is longer than six months.
3. The customer can demand the removal of the defect, a reasonable discount or withdraw from the contract. The customer shall make the choice to resolve the claim. However, the customer is not entitled to withdraw from the contract if the defect is insignificant.
(4) It is provided, in accordance with the law, that the reasonable discount shall be determined as the difference between the value of the product without defect and the defective product provided to the customer. If the is to be product provided for a certain period of time, the period for which it was provided defectively shall be taken into account.
5. Monetary amounts that is obliged to the Provider return to the Customer due to defective performance, whether due to the provision of a reasonable discount or if the Customer withdraws from the contract, the Provider shall reimburse the Customer at its own expense without undue delay, but no later than within fourteen days from the date on which the Customer has exercised the with the relevant right from defective performance.Provider
6. A period of 30 days is set for the resolution of the customer's claims under the liability for defects, with the Provider being obligedto inform the customer about the outcome of the complaint procedure by the end of this period and, if it is not possible to resolve the customer's claims within this period, it is necessary to provide the customer with information about this in advance and inform the customer about the progress of the complaint procedure within 30 days.
VII. Final Provisions
1. The Provider provides the products in the scope and in the manner specified in their description on the website. The Provider is not responsible for the fact that after using the service provided by the Provider, the customer receives automaticallypersonal or health benefits or other specific benefits and results. The Provider expressly advises the Customer that it does not provide medical servicesor psychotherapeutic , and advises the Customer that in the event of health problems (including mental health disorders) it is essential that the Customer seeks the advice of a specialist doctor or other health professional. The use of the Provider's services and the application of the experience gained is entirely the responsibility and judgement of the Customer as to the appropriateness of the use. The Provider expressly points out that the information on its website and in the framework is for informational purposes only and is in no way intended to diagnose, prevent or treat diseases, including psychiatric diseases. All published client experiences and reviews do not constitute a guarantee, warranty or assumption for the same consultation outcome, they are only their individual experiences.
2. The Provider is the author and executor of the copyrights to the services and products, websites and their contents and their individual components, if they have the character of a copyright work, unless expressly stated otherwise. The Provider is the author and executor of the copyright in the components of the online products, if they are in the nature of a work of authorship. The use of the work without the Provider's consent or any other unauthorized exercise of rights to the works is prohibited. This prohibition means in particular the prevention of unauthorised copying, downloading and distribution and other unauthorised use of websites, articles, online recordings, audiovisual works, etc. Violation of this provision is grounds for withdrawal from the contract with the customer.
3. The Czech Trade Inspectorate, Central Inspectorate - ADR Department, based in Prague, e-mail: adr@coi.cz, website: adr.coi.cz, is competent arising from a contractfor out-of-court resolution of consumer disputes (ADR). The online dispute resolution platform located at http://ec.europa.eu/consumers/odr can also be used to resolve disputes between the Provider and the Customer arising from a contract, if the dispute is a consumer dispute.
4. Any product or provider rating (review) that appears on the Website comes from the person who actually accessed the digital content or used the service.
5. Provisions deviating from the terms and conditions may be agreed in the contract concluded between the Provider and the Customer. Deviating provisions in the contract take precedence over the provisions of the general terms and conditions.
6. Provisions on the protection of personal data and the handling of cookies can be found in other sections of the Provider's website.
7. The wording of these General Terms and Conditions may be changed or supplemented by the Provider and such changes are effective upon publication of the new General Terms and Conditions (amendments thereto) on the Provider's website. This provision does not affect the rights and obligations arising during the period of effectiveness of the previous version of the General Terms and Conditions.
8. These terms and conditions are governed by Czech law, even for customers with a domicile other than the Czech Republic.
9. If any provision of the Terms and Conditions is or becomes invalid or ineffective, the invalid provision shall be replaced by a provision whose meaning is as close as possible to the invalid provision. The invalidity or ineffectiveness of one provision shall not affect the validity of the other provisions.
These General Terms and Conditions come into force and effect on 26.2.2025.
Ing. Lenka Szásziová, Ph.D.